Danes smo imeli lep in zanimivi naravoslovni dan. 

Pričeli smo ga ob 8.00 z zdravim zajtrkom, ki je vseboval ajdov kruh, maslo, med, mleko in jabolko. Mmmm, zelo nam je bil všeč. Ko smo se najedli, sta nam učenki Karin in Alina prebrali nekaj zanimivosti o zdravi in lokalno pridobljeni hrani, ki se je moramo redno posluževati. Nato so večji učenci naše šole spekli okusne mafine, mlajši pa so si ogledali kratek video in se tudi malo razgibali v telovadnici. 

Sledil je obisk čebelarja Franca Namurša, ki je nam in otrokom ter vzgojiteljicam iz vrtca veliko povedal o življenju čebel in njihovem marljivem delu. V čebelarjevo obleko se je oblekla tudi naša učenka Alina. Zelo ji je pristajala… 

Po malici pa nas je obiskal še gospod Jani iz ZD Šentjur, ki nas je podučil o zdravem življenju. Poskrbel je, da smo se pošteno razmigali, spoznali veliko o zdravi prehrani, higieni, gibanju in o varovanju pred poškodbami… 

Na koncu današnjega dne pa smo tako kot že nekaj let nazaj, spet zapeli in posneli našo lepo pesem Lojzete Slaka – Čebelar. Prisluhnete ji lahko na spodnji povezavi.