Športni in ostali dosežki v šolskem letu 2023/2024

 
Športni dosežki
 
Medobčinsko tekmovanje v jesenskem krosu, Šentjur: 27. 9. 2023
  1. mesto: Gal Dolničar, 9. razred
  2. mesto: Denis Vidergar, 8. razred in Jan Bevc , 9. razred
  3. mesto: Jan Tržan, 7. razred

Fantje so skupno dosegli 2. mesto in prejeli pokal

 
Medobčinsko tekmovanje v odbojki na mivki, Gorica pri Slivnici: 6. 9. 2023
3. mesto: Lukas Krajnc, Taj Planko, Kruljc, Gal Dolničar, Tadej Lipovšek, vsi 9. razred
 
Medobčinsko tekmovanje v malem nogometu za učenke, Loka pri Žusmu: 11. 9. 2023
1. mesto: Leja Loknar, Brina Gajšek, Taja Arlič in Špela Skale, Pia Peperko iz 8. razreda ter Lucija Bratec, Nina Jagodič in Brina Heranus iz 9. razreda.
 
Medobčinsko tekmovanje v malem nogometu za učence, Ponikva: 19. 9. 2023
3. mesto: Anže Leskovšek in Matic Pišek iz 8. razreda ter Nejc Leskovšek, Gal Dolničar, Lukas Krajnc, Jan Bevc, Tilen Kruljc in Taj Planko iz 9. razreda.

 

 

Ostali dosežki v šolskem letu 2022/2023

 

Vpis v zlato knjigo in knjižna nagrada: Gorica pri Slivnici, 24. 6. 2023

Ana Bobnar, Nik Krajšek, Zoja PLanko—9. a; Maša Maček, Kristina Tržan, Lucija Verk, Ema Skale, Gal Tržan—9. b 

Pohvala ob koncu šolskega leta: Gorica pri Slivnici, 24. 6. 2023

Ajda Hernaus—4. a

Eva Polenšek—5. a

Klemen Trobec, Julija Petek, Kiara Kolar, Timon Jelen—6. a

Lara Pertinač, Tinkara Mastnak—7. a

Zala Voga Slatenšek, Urška Verk, Leja Loknar, Jan Gunzek, Nik Gajšek, Taja Arlič —7. b

Kaja Šmid, Zala Jelen, Gal Dolničar—8. a

Žana Skale Mastnak, Jože Gerzina—8. b

Alina Centrih, Karin Sušec—4. a, PŠ Loka pri Žusmu

 

Sprejem pri županu: Šentjur, 21. 6. 2023

Ana Bobnar, Nik Krajšek, Miha Mastnak, Zoja Planko—9. a; Maša Maček, Kristina Tržan, Ema Skale, Gal Tržan—9. b

Literarni natečaj: Naša domovina – moja varnost
Zlato priznanje: Leja Loknar, 7. b in Anja Vodeb, 8. b
 
Šolsko tekmovanje iz Logične pošasti; 5. 5. 2023
Biserno priznanje
1. razred: Vid Arzenšek 1. P, Enja Bračun 1. L, Laura Salobir 1. A, Matias Petek 1. A
2. razred: Zarja Aman, Anika Novak Štante, Franci Lipnik 2. L, Biserno Mija Kos 2. L
3. razred: Eva Bovha, Brina Voga, Zala Bobek 3. L, Sara Gril 3. P
4. razred: Alina Centrih 4. L, Zoja Leskovšek 4. A, Luka Guzej 4. L, Nika Bevc 4. P, Nik Zorko 4. A
5. razred: Eva Polenšek 5. A, Matic Loknar 5. L, Neža Tičer 5. L
7. razred: Alen Ocvirk 7. A, Lara Pertinač 7. A, Tinkara Mastnak 7. A
8. razred: Žan Pertinač 8. A
9. razred: Ana Bobnar 9. A
 
 
Šolsko tekmovanje za Cankarjevo priznanje; 4. 4. 2023
2. razred: Zarja Aman, Anika Novak Štante, Gaj Pangerl, Tim Planko
3. razred: Ema Jurjovec, Brina Dolničar, Anja Polenšek, Sara Artnjak, Eva Jelen, Mia Kos, Ana Zalokar
5. razred: Eva Polenšek 
6. razred: Klemen Trobec
7. razred: Leja Loknar, Brina Gajšek, Tinkara Mastnak
 
 
Šolsko tekmovanje v znanju fizike, 15. 2. 2023; priznanje ČMRLJ prejmejo naslednji učenci:
 
Žan Pertinač 8.a
Žana Skale Mastnak 8. b
Tadej Lipovšek 8. b
Miha Mastnak 9. a
Ana Bobnar 9. a
Nik Krajšek 9. a
Ema Skale 9. b

 

Ostali dosežki v šolskem letu 2021/2022

Vpis v zlato knjigo in knjižna nagrada: Gorica pri Slivnici, 24. 6. 2022

Larisa Mastnak, Timeja Novak, Eva Užmah, Sara Belina—9. a

 

Pohvala ob koncu šolskega leta: Gorica pri Slivnici, 24. 6. 2022

Sara Artnjak—2. a

Eva Polenšek, Jan Reberška—4. a

Nika Tia Antlej, Brina Gajšek, Tinkara Mastnak, Alen Ocvirk, Lara Pertinač—6. a

Taja Arlič, Nik Gajšek, Jan Gunzek, Leja Loknar, Zala Voga Slatenšek—6. b

Gašper Čakš, Gal Dolničar, Žan Pertinač, Kaja Šmid—7. a

Enej Simonič, Žana Skale Mastnak, Maja Sterkuš—7. b

Sara Mastnak, Ema Skale, Kristina Tržan—8. b

Sara Belina, Katarina Debelec, Larisa Mastnak, Gaja Recko, Eva Užmah, Lana Zupanc—9. a

Alina Centrih, Karin Sušec—3. a, PŠ Loka pri Žusmu

Žana Melanšek—5. a, PŠ Prevorje

 

Sprejem pri županu: Šentjur, 16. 6. 2022

Larisa Mastnak, Timeja Novak, Eva Užmah, Sara Belina, Katarina Debelec in Benjamin Planko—9. a

Prvo mesto na državnem natečaju Life Naturaviva za raziskovalno nalogo Leje Planko in Ane Mastnak – Raziskovanje cvetnega prahu na Kozjanskem 

Fotonatečaj Pisana biodiverziteta (Life naturaviva in Nacionalni inštitut za biologijo):

Kategorija GOZD

  1. mesto: Tinkara Bevc, Gobice na pladnju
  2. mesto: Monika Oprešnik, Naravna čarovnija
  3. mesto si delita: Jure Arzenšek, Sončenje in Sara Gril, Javorjeve plasti

Kategorija TRAVNIK

  1. mesto: Neža pacek, Počivaj v miru zajček
  2. mesto: Nika Bevc, Travniška brada v svojem sijaju
  3. mesto: Taja Drobne, Ljubljenke starih in mladih

Kategorija VODE

  1. mesto: Tian Voga, Voda vir življenja
  2. mesto: Tinkara Breg, Srebrne kapljice
  3. mesto: Monika Oprešnik, Jesen pod vodo

Fotonatečaj Biodiverziteta – umetnost življenja 2021 (Kozjanski park)

PRIZNANJA:

kategorija krajina – David Zalokar

kategorija neživi svet – Taja Arlič

kategorija ljudje in kultura – Jure Arzenšek in Manca Kupec Arzenšek

Kategorija najbolj izviren naslov: Julija Petek

najboljša avtorica do 15 let: Sara Gril

Fotonatečaj Mladost ni norost 2022 (Digitalni fotoklub Celje in Fotografska zveza Slovenije)

  1. najboljša šola med OŠ
  2. naj avtorica

Sara Gril – bronasta medalja Fotografske zveze Slovenije

Maja Arzenšek – Diploma Fotografske zveze Slovenije

Literarni natečaj: Moja domovina – hodim po naši rodovitni zemlji

Zlato priznanje: Monika Oprešnik, 6. b; Ema Skale, 8. b in Lucija Verk, 8. b

Srebrno priznanje: Eva Steiner, 6. b; Urška Verk, 6. b

 Priznanje za matematično tekmovanje Bober: Gorica pri Slivnici, 11. 11. 2021

Aljaž Lenič, Vid Leskovšek, Nick Novak, Suzana Novak, Anja Polenšek, Ožbej Pušnik, Ana Zalokar, Zoja Žurej—vsi 2. r.